Футбольные программки полтавских команд
Среда, 24.10.2018, 07:49
Меню сайта

Друзья сайта
Wglife. Сайт фанатів ФК Ворскла Полтава. Ультрас Ворскла

Форма входа

Поиск

Календарь
«  Май 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Наш опрос
Коллекционированием чего вы занимаетесь?
Всего ответов: 15

Статистика

Главная » 2015 » Май » 18 » Олександр Стадниченко: "У Полтаві колекціонерів на пальцях однієї руки можна перерахувати"
16:57
Олександр Стадниченко: "У Полтаві колекціонерів на пальцях однієї руки можна перерахувати"

Обираючи героя рубрики, я особисто не сумнівався, хто ним стане. Більшість фанатів ворсклян знає про існування й роботу інтернет-ресурсу, присвяченого нашій команді. Сайт уболівальників ФК "Ворскла" вже давно зажив слави невичерпного джерела всього, що стосується ворсклян. Але мало хто здогадується, що його автор і незмінний адміністратор Олександр Стадниченко, вперше потрапивши на матч команди у 1987 році, після цього відкатав не один десяток виїздів за "Ворсклу". Наразі Сашко відійшов від активного фанатизму, але продовжує вести роботу по систематизації і збору будь-яких даних, що тим чи іншим чином стосуються нашої команди: новин, відео, статистики, програмок.

- Розкажи що було історично перше з твоїх хобі: колекціонування програмок чи збирання статистики?
- Історично першим було колекціонування програмок. У 1987-му році я коли купував їх, коли не купував. Це не становило проблеми. Ціна програмки тоді була п’ять копійок. А більш-менш систематично почав збирати їх із 1988-го року. Того року збирав домашні. А потім захотілося ще й виїзні. Їх я почав з 1989-го року збирати.

Тоді була "Спортивна газета", якщо пам’ятаєш, з рубрикою "Куточок колекціонера". Там розміщувалися адреси колекціонерів з усього Радянського Союзу. Із цього все й почалося: обмін полтавських програм на програми з різних куточків України. Так і закрутилося потихеньку.

- А статистикою як ти захопився?
- Статистикою я вперше зацікавився наприкінці 1989-го року. А регулярно почав вести її з 1990-го.

- Спочатку виключно для себе записував склади?
- Так. На стадіоні брав ручку, листок паперу й уперед. Потім почав вирізки з полтавських газет збирати зі складами.

- То ти паралельно займався збиранням програмок і статистикою?
- Так.

- Ну статистикою ти і зараз займаєшся. А програмки коли перестав збирати?
- Активно перестав їх колекціонувати десь з 2000-го року.


- А чому так вийшло?
- Інтерес пропав. На той час моя колекція програмок налічувала десь до тисячі штук – це виїзні й домашні матчі "Ворскли". Продав її. Поїхала чи то до Кіровограда, чи то до Черкас. А потім вона розійшлася по частинах. Зараз шкодую про цей вчинок.

- На момент продажу як би ти оцінив свою колекцію? Яке місце вона займала серед аналогічних колекцій полтавських колег по захопленню?
- Почнемо з того, що у нас в Полтаві колекціонерів на пальцях однієї руки можна перерахувати. А займала, я думаю, друге-третє місце. На той час дуже хороша колекція була у Голубєва. Він і зараз цим займається. У Крайника і Ломова були також непогані колекції.

- Які на момент продажу найбільш раритетні екземпляри були?
- Це 1957-й рік. Там було, здається, чотири програми. Три домашні й одна виїзна – з Дніпропетровська.

- А який, на твою думку, критерій раритетності програм до матчів "Ворскли"?
- По Полтаві важко сказати. Тоді тиражі хороші були. Менше тисячі майже ніколи не виходило. Просто ніхто точно не знає, коли вийшла перша програмка у нашому місті. Одні говорять, що ще в 30-х роках. Інші – що 50-тих. До цих пір навколо цього питання точаться дискусії.

Також на деякі матчі, як, наприклад, проти "Работнічків", програмки не надходили у вільний продаж. Тоді часто таке практикували.

- Доходила до мене історія про колекцію Адама Надіна, який готував програмки до матчів у 60-х роках…
- Було таке. Він зберігав ті програмки, які готував до матчів. Таким чином зібралася в своєму роді унікальна колекція. Після смерті його дочка чи то викинула її, чи то здала на макулатуру. Різні версії щодо цього ходять.

- Як діставалися програмки по Україні ясно. А як з виїзних єврокубкових матчів "Ворскли" вдавалося їх добути?
- У 90-х з цим проблем не було. Діставали через футболістів. Із Риги й Португалії клубний оператор Колесник програмки привозив.

- Давай повернемося ближче до наших днів. Коли тобі вперше в голову прийшло створити сайт, який би був повністю присвячений статистиці?
- Коли Інтернет вперше побачив. Але спочатку не було можливості. Із часом накопичилося багато статистичних даних. Їх треба було кудись викладати. Але вмінь у розробці сайтів не було. Тому перший статистичний сайт ФК "Ворскла" був запущений на narod.ru 16 жовтня 2005-го року.

- Скептики можуть сказати, що нині все набагато простіше. Можна, наприклад, на сайт ФФУ зайти і знайти всю статистику за часи незалежності. Чому ти продовжуєш цим займатися?
- Так, можна. Але і там є недоліки, неповні протоколи. Я все звіряю і намагаюся подавати найбільш точні дані. А по Радянському Союзу статистику по "Ворсклі" в Інтернеті серед альтернативних джерел взагалі ніде не знайдеш.

- Які зараз є ресурси для відновлення статистики матчів полтавських команд часів Радянського Союзу?
- Відразу скажу, що її майже всю можна відновити. Максимум 4-5 матчів не вистачатиме, починаючи з 71-го року. Зараз всі протоколи є в архівах.

- Що треба зробити, щоб отримати доступ до цих архівів і мати змогу працювати з старими протоколами?
- Та зараз головна проблема не в цьому. Ці протоколи майже всі переписані тими, хто займається статистикою. Їх потрібно обробити, перевірити, занести в базу.

- Ти ведеш сайт, який об’єднує в собі дуже багато: це й звіти, й аналітика, відео, скани програмок. Коли почав усвідомлювати, що якихось рамок при веденні інтернет-проекту, присвяченого улюбленій команді, не існує?
- Та воно якось все само собою вийшло. Зранку встав – ідея прийшла в голову. Увечері сів – зробив. А як зробив, то кидати вже не хочеться. Далі й далі хочеться продовжувати. З останнього оновлення – це розділ на сайті з програмками в електронному вигляді. Крім цього захотілося вкинути туди все, що стосується "Ворскли" і виходило в паперовому вигляді.

- Чи означає це, що ти не бачиш майбутнього для програмки як атрибута футбольного матчу в паперовому вигляді?
- Я не розумію принципу деяких колекціонерів. От купив програмку. Віддав за неї 100-200-300 гривень. Поклав її до шафи і вона там пилиться. Програмка існує для того, щоб її дивилися люди, а не для того, щоб у шафі лежати. Ось цим я і керувався, коли запускав розділ з сканованими програмами.

- На скільки реально зібрати всі програмки, що коли-небудь виходили до матчів "Ворскли" в цифровому форматі?
- Відсотків на дев’яносто п’ять. Це враховуючи навіть 50-ті роки. Реально навіть зробити списки, які програми точно виходили, а які ні. Зараз такі речі спливають, яких при Союзі й видно не було. Були б гроші.

- Твоє ставлення до аукціонів й цін на програми на них?
- Іноді складається враження, що люди просто здуріли. За деякі програмки просто нереальні ціни встановлюють. Який колекціонер-початківець дозволить собі купувати програмки за 200-300 гривень, реальна ціна яких 20 гривень?

- Найбільша ціна, яку тобі довелося заплатити за футбольну програмку?
- Це сто гривень. Наприкінці 90-х саме скільки я заплатив за програмку до матчу "Колгоспника" в Дніпропетровську.

- Розкажи трохи про плани на майбутнє. Чи будеш надалі розвивати сайт?
- Будемо живі – щось придумаємо. Головне, щоб ентузіазм був. Тому що іноді руки опускаються. Спасибі людям, які допомагають.

- А як ти для себе мотивацію знаходиш, скільки років цим всім займаючись?
- Навіть не знаю. Хочеться – я роблю. Не хочеться – ні.

- Дякую за розмову. Творчих успіхів і натхнення тобі.

White Green Life #6

Просмотров: 850 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Футбольные программки полтавских команд © 2011-2013